Batzar Politiko eta Soziala

Nafarroako Ezker Batuaren Batzar Politiko eta Soziala da erakundearen batzar nagusien arteko gobernu organo gorena. Erakundearen gobernu eta erabaki organoa da, eta antolaketari, aurrekontuei eta zuzendaritza politikoari dagozkien kontuak erabakitzen ditu. Halaber, hauteskunde programak onestea eta talde instituzionalen jarduera baloratu, zuzendu eta bultzatzeaz arduratzen da organo hau.

Nafarroako Batzarrak hautatutako kideek eta estatutuetan ezarritako kopuru eta neurrian udalerri bakoitzeko batzarrak aukeratutako ordezkariek osatzen dute NEBen Batzar Politiko eta Soziala.

Honako hauek osatzen dute Nafarroako Ezker Batuaren Batzar Politiko eta Soziala:

Hautatutako X Batzar Nagusia:

Iñaki Bernal Lumbreras
José Miguel Nuin Moreno
Paco Jiménez Gómez
Miguel Izu Belloso
Imano Ustárroz Apesteguía
José Antonio Mancho Romero
Pedro Esparza Azanza
Javier De Miguel Sáenz
Fernando Irisarri Andueza
Oswaldo García Ibáñez
Joseba Aulestiarte Jiménez
Carlos Cutrín Pérez
Fernando Codes Bengoa
Jesús Sanz Astigarraga
Raúl Ciriza Barea
Jesús Martínez de Carlos
Juan Antonio Castilla García
Javier Jimeno Torres
Cristina Osés Zudaire
Eva González Fernández
Maite Mola Sáinz
Isabel Díez Díaz
Cristina Lainez Gavari
Esther Ripa Ortigosa
Mar González García
Ane Mª Sánchez Jiménez
Celia Arratíbel Betelu
Yolanda Marco Armengol
Leyre Azcona De Simón
Charo Fraguas Pérez
Ilargi Zabalza Celaya
Marga González Pérez
Amaia Alonso Fernández
Maite Marticorena Lera
Eva Pillado Villarquide
Javier Bilbao Hierro

Udalerri bakoitzeko batzarrak aukeratutako ordezkariek:

José Luis Arellano Ansó
Arturo Carreño Parras
Manuel Benítez Trinidad
David Armendáriz Núñez
Ion Donalisio Artieda
Antonio Yáñez Postiguillo
(Ordezkatzeko zain)
María Pilar Orduña Quel
(Ordezkatzeko zain)
(Ordezkatzeko zain)

(Ordezkatzeko zain)
Aurelio Aransay Ugarte
Francisco Javier Montoya Sánchez

Edurne Azcona Rey
Amaya Algarra Liquete
Uxue Álvarez Azcona
Sergio Colomo Sarriguren
Javier Dronda Martínez
Fernando Espinosa Fernández de Arcaya
Javier Eusa Garatea

Virgina Guerra Ros
Mónica López Rodríguez
(Ordezkatzeko zain)

Luis Pérez Sesé
Esteban Zúñiga Pascual
Iñaki Magallón Gil
Pablo Archel Domench
Santiago Marcos Lorenzo
ABLITAS
ALTSASU/ALSASUA
ANSOÁIN
BARAÑÁIN
BARAÑÁIN
BERRIOZAR
BERRIOZAR
BURLADA
BURLADA
CASTEJÓN
CASTEJÓN
EGÜÉS
ESTELLA-LIZARRA
ESTELLA-LIZARRA
MENDAVIA
NOÁIN
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
PAMPLONA
RIBAFORADA
TAFALLA
TAFALLA
TUDELA
VILLAVA-ATARRABIA
Formalki eratu gabeko batzarrak
Back to top button